XXVII Zgromadzenie Związku Pracodawców Gospodarki Odpadami oraz II Walne Zgromadzenie Izby Branży Komunalnej
Był to historyczny moment, ponieważ Walne Zgromadzenie ZPGO podjęło uchwałę o likwidacji Związku. Jego historię, tradycję i misję przejęła Izba Branży Komunalnej, aby jeszcze prężniej wspierać interesy przedsiębiorców.
Za nami historyczne obrady XXVII Zgromadzenia Ogólnego Związku Pracodawców Gospodarki Odpadami oraz II Walnego Zgromadzenia Izby Branży Komunalnej, połączone z częścią szkoleniową. Trzydniowe, czerwcowe spotkanie we Władysławowie było okazją do podsumowania działalności Związku za rok ubiegły, omówienia najważniejszych spraw związanych z obecną sytuacją przedsiębiorców z naszej branży oraz służyło podniesieniu naszej świadomości odnośnie do zmian prawnych w obszarze gospodarki odpadami, które miały miejsce w ostatnim czasie.
Uczestnikom wydarzenia raz jeszcze serdecznie dziękujemy za przybycie i aktywny udział, a Prelegentom za interesujące i merytoryczne wykłady!
Poniżej podsumowanie Zgromadzeń:
Obrady Walnych Zgromadzeń odbyły się w dniach 8 i 10 czerwca we Władysławowie i były zdolne do podejmowania uchwał wymienionych w porządkach obrad. Tegoroczne wydarzenie poprzedziło wystąpienia gościa honorowego, Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców Pana Adama Abramowicza. Przedstawił on swoje propozycje zmian Polskiego Ładu w wersji 2.0. Działalność Związku za rok ubiegły podsumował przewodniczący Rady Programowej Pan Karol Wójcik, Sprawozdanie Finansowe omówiła Pani Mariola Gajdak (biuro rachunkowe „Marana”), a protokół z kontroli działalności merytorycznej i finansowej ZPGO odczytał Przewodniczący Komisji Rewizyjnej, Pan Tadeusz Zych. Podczas spotkania udzielono absolutorium członkom Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej Związku za rok ubiegły, przyjęto sprawozdania z działalności organów ZPGO za rok 2021 oraz podjęto uchwałę o likwidacji Związku, która nastąpi poprzez zakończenie prowadzenia spraw Związku z dniem 1 lipca 2022. Na likwidatora Członkowie wybrali Pana Sławomira Szumskiego (POLSUPER Sp. z o.o.).
Tym samym dorobek 18-letniej działalności Związku przekazany został Izbie, która będzie kontynuować i rozwijać jego misję, skutecznie wykorzystując uprawnienia, jakie przysługują organizacjom pracodawców w Polsce. Część oficjalną Zgromadzenia Ogólnego ZPGO zamknęło wystąpienie Pana Macieja Szkopa (EDZ Sp. z o.o.) pt. „BDO-Bestia Dobrze Oswojona”. Zwieńczeniem dnia była uroczysta kolacja, podczas której Zarząd Związku wyróżnił Rzecznika MŚP za bezkompromisowość i odwagę w działaniach podejmowanych na rzecz polskich przedsiębiorców i pracodawców.
Drugi dzień poświęcony był szkoleniom merytorycznym z zakresu zmieniającego się prawa. Tematyka przygotowanych przez prelegentów prezentacji okazała się trafiona, a w ich wyniku wywiązało się wiele ciekawych dyskusji. Była to też okazja do uzyskania odpowiedzi na nurtujące przedsiębiorców pytania.
Przedmiotem obrad II Walnego Zgromadzenia IBK były zmiany w Statucie Izby oraz wysokość składek członkowskich. Członkowie Izby jednogłośnie przyjęli tekst jednolity Statutu z wprowadzonymi zmianami. Ponadto Walne Zgromadzenie, po zapoznaniu się z rekomendacją Zarządu, podjęło uchwałę, iż składka członkowska jest uiszczana kwartalnie, z góry do 10. dnia pierwszego miesiąca danego kwartału na konto lub do kasy Izby, w zależności od liczby zatrudnionych pracowników.
Tuż po obradach Walnego Zgromadzenia odbyły się wybory Wiceprzewodniczących i członków Rady Programowej Izby.
W wyniku tajnego głosowania na V-ce przewodniczących IBK wybrano:
1. Monikę Byśkiniewicz („BYŚ Wojciech Byśkiniewicz),
2. Dominika Marczyka (Usługi Komunalne "BŁYSK" Marianna Marczyk).
W skład 7-osobowej Rady Programowej IBK weszli:
1. Karol Wójcik- przewodniczący („BYŚ Wojciech Byśkiniewicz),
2. Agnieszka Fiuk (ATF Sp. z o.o. sp.k),
3. Bogna Szałkowska (Przedsiębiorstwo Usług Miejskich PUM Sp. z o o.),
4. Mateusz Golik (SEGO Sp. z o.o.),
5. Tomasz Miś (Kancelaria ORSO Radcy Prawnego Tomasz Miś),
6. Henryk Klimaszewski (POLSUPER Sp. z o.o.),
7. Mariusz Dogończuk (WASTE TRADE CENTER sp. z o.o.).